| MATERIAL | S355JR |
|---|---|
| APPLICATION | ELECTRICITY DISTRIBUTION |
| THICKNESS | 2.5-10MM |
| SHAPE | POLYGON |
| GALVANIZATION | ASTM A123,average Coationg Not Less Than 85um |
| Galvanization Standard | ASTM A123 |
|---|---|
| Surface | Hop Dip Galvanization |
| Thickness | Customized |
| Material | Q345, Gr65, S500 |
| Tolerance | +/-2% |
| Galvanization Standard | ASTM A123 |
|---|---|
| Surface | Hop Dip Galvanization |
| Thickness | Customized |
| Material | Q345, Gr65, S500 |
| Tolerance | +/-2% |
| Product Function | Transmission Line |
|---|---|
| Warrently | 15YEARS |
| Tolerance Of Dimension | +- 2% |
| Mounted Type | Burial |
| Warrenty | 15 Years |
| Product Name | Steel Electric Power Pole |
|---|---|
| Application | Power Transmission |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization Powder Coating |
| Welding Standard | AWS D 1.1 /BS EN 1011-1,BS EN 1011-2 |
| Galvanization Standard | ASTM A 123 |
| Product Name | 25FT Electrical Power Galvanized Steel Pole For 110kv Transmission |
|---|---|
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Galvanization Standard | ASTM A123 |
| Certificate | ISO 9001 |
| Colar | Any |
| Product Name | 12m Gr65 Material Galvanized Steel Pole Round Electric Pole Price |
|---|---|
| Height | 11.8m |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Material | Q345, Q235 |
|---|---|
| Style | Galvanization |
| Design Load In Kg | 300~ 1000 Kg Appliced To 50cm From The To Pole |
| Torlance Of Dimenstion | +- 2% |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Tolerance | +/-2% |
| Type | Power Transmission Line Electrical Power Utility Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Suit For | Electriccity Distribution |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
| Material | Can Be Customized |
| Welding | AWS D 1.1 |