| Design Of Pole | Against Earthquake Of 8 Grade |
|---|---|
| Power | 10kv~550kv |
| Shape | Conoid, Multi-pyramidal, Columniform, Polygonal Or Conical |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
|---|---|
| Suit For | Electricity Distribution |
| Shape | Conoid, Multi-pyramidal, Columniform, Polygonal Or Conical |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Wind Speed | 160KM/H |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Design | Customized |
| Material | Q235 |
| Design Of Pole | Against Earthquake Of 8 Grade |
|---|---|
| Power | 10kv~550kv |
| Shape | Conoid, Multi-pyramidal, Columniform, Polygonal Or Conical |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Design Of Pole | Against Earthquake Of 8 Grade |
|---|---|
| Power | 10kv~550kv |
| Shape | Conoid, Multi-pyramidal, Columniform, Polygonal Or Conical |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Name | 12m 800daN 1600daN Direct Burial Electric Steel Pole Monopole |
|---|---|
| Design | 11.9m-one Section 12m-two Section |
| Height | 12m |
| Thickenss | 3mm |
| Design Load | 800daN 1600daN |
| Name | 9.4m 11.6m 13.8m 693.23daN Electric Steel Pole Factory Price |
|---|---|
| Design | 9.4m 11.6m 13.8m 693.23daN |
| Height | 9.4m 11.6m 13.8m |
| Thickenss | 3mm |
| Design Load | 693dan |
| Name | 10m-200dan 12m-200dan Togo Electric Steel Pole Factory Price |
|---|---|
| Design | 10m-200dan 12m-200dan Togo |
| Height | 10m 12m |
| Thickenss | 3mm |
| Design Load | 200dan |
| Name | 90FT 2 Segements Direct Burial Electric Steel Pole Monopole |
|---|---|
| Design | 90FT 2 Segements |
| Height | 90ft |
| Thickenss | 6mm 8mm |
| Design Load | 2000kg |
| Name | Togo 9m 200dan Steel Pole With Average Coating 100 Micron For Anti Corrosive Painiitng |
|---|---|
| Design | 9m 200dan |
| Height | 9m |
| Thickenss | 2.75mmmm |
| Design Load | 200dan |