| MATERIAL | S355JR |
|---|---|
| APPLICATION | ELECTRICITY DISTRIBUTION |
| THICKNESS | 2.5-10MM |
| SHAPE | POLYGON |
| GALVANIZATION | ASTM A123,average Coationg Not Less Than 85um |
| MATERIAL | S355JR |
|---|---|
| APPLICATION | ELECTRICITY DISTRIBUTION |
| THICKNESS | 2.5-10MM |
| SHAPE | POLYGON |
| GALVANIZATION | ASTM A123,average Coationg Not Less Than 85um |
| MATERIAL | S355JR |
|---|---|
| APPLICATION | ELECTRICITY DISTRIBUTION |
| THICKNESS | 2.5-10MM |
| SHAPE | POLYGON |
| GALVANIZATION | ASTM A123,average Coationg Not Less Than 85um |
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
| Design Load In Kg | 300~1000kg Applicated To 50cm From The Top Pole |
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Application | Road Lighting |
| Design | Customized |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization Powder Painting |
| Dimension Torlance | +- 2% |
| Thickness | 3.5mm Thickness |
|---|---|
| Plant Depth | 2.3m Underground |
| Minimum Yield Strength | 355 Mpa |
| Height | 16M |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
|---|---|
| Suit For | Electricity Distribution |
| Shape | Conoid, Multi-pyramidal, Columniform, Polygonal Or Conical |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Thickness | 3.5mm Thickness |
|---|---|
| Plant Depth | 2.3m Underground |
| Minimum Yield Strength | 355 Mpa |
| Height | 16M |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| Product Name | 65FT Electrical Power Galvanized Steel Pole Against 8 Grade Earthquake |
|---|---|
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Galvanization Standard | ASTM A123 |
| Certificate | ISO 9001 |
| Colar | Any |
| Product Name | Economical Bitumen Galvanized Steel Pole For 132kv Overhead Line |
|---|---|
| Colar | Any |
| Galvanization Standard | ASTM A123 |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |