| Height | 4.5m |
|---|---|
| Application | Street Way Singnal |
| Arm Type | Steel Single Bracket |
| Traffic Light | LED Or Customer Design |
| Surface Treatment | Galvanization |
| Height | 8M |
|---|---|
| Voltage | Low Voltage |
| Minimum Yield Strength | Q345 345mpa |
| Shape | Octagonal Or Customer Design |
| Connection Type | Burial Or Flange Type |
| Height | 10m-25m |
|---|---|
| Material | Gr65 Q345 |
| Accessories | Anchor Bolts Top Cap |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Surface Treatment | Galvanization Bitumen Powder Painting |
| Arm | Cross Arm |
|---|---|
| Mounted Type | Burial Or Flange |
| Load Weight | Customized |
| Material | Q345,Q235,GR50 |
| Surface Treatment | Galvanization,bitumen |
| Arm | Cross Arm |
|---|---|
| Mounted Type | Burial Or Flange |
| Load Weight | Customized |
| Material | Q345,Q235,GR50 |
| Surface Treatment | Galvanization,bitumen |
| Arm | Cross Arm |
|---|---|
| Mounted Type | Burial Or Flange |
| Load Weight | Customized |
| Material | Q345,Q235,GR50 |
| Surface Treatment | Galvanization And Powder Coating |
| Material | Q345, Q235 |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
| Torlance Of Dimension | +-2% |
| Optical Assembly Of Lighting Fixture | IP65 |
| Wind Speed | 160km/h |
| Material | Q345, Q235 |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
| Torlance Of Dimension | +-2% |
| Lift Time | 50 Years |
| Warranty | 15 Years |
| Item Name | 25.5m-29m High Mast Pole |
|---|---|
| Accessories | Ladder |
| Section Thickness | 6mm,8mm,10mm |
| Light Quantity | 30 Lights |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Item Name | 25.5m-29m High Mast Pole |
|---|---|
| Accessories | Ladder |
| Section Thickness | 6mm,8mm,10mm |
| Light Quantity | 30 Lights |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |