| Product Name | 35m Round High Mast Pole For Park Lighting With Lifting System |
|---|---|
| Surface | Galvanized |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Light Extension | Up To 30000 ㎡ |
| Shape | Conoid,multi-pyramidal,columniform,poly |
| Outreach Type | Single Or Double Outreach |
|---|---|
| Mounted Type | By Flange Or Without Flange |
| Light Wattage | 30w To 60w LED Light |
| Material | Q345,Q235,GR50 |
| Surface Treatment | Galvanization And Powder Coating |
| Pole Section | Single Section |
|---|---|
| Painting Color | Black And White Color |
| Light Wattage | 30w To 60w LED Light |
| Arm Type | One Or Two Arms |
| Surface Treatment | Galvanization And Powder Coating |
| Outreach Type | Single Or Double Outreach |
|---|---|
| Mounted Type | By Flange Or Without Flange |
| Light Wattage | 30w To 60w LED Light |
| Material | Q345,Q235,GR50 |
| Surface Treatment | Galvanization And Powder Coating |
| Product Name | Electric Lighting Steel Poles 11m 12m Customizable Monitoring Octagonal Galvanized Street Carbon Steel Hot Dip Galvanized |
|---|---|
| Galvanization Standard | ASTM A123 |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Product Name | ASTM A123 69KV 30kM Octagonal Galvanized Steel Pole Steel Transmission Poles |
|---|---|
| Galvanization Standard | ASTM A123 |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Product Name | 69KV 30kM ASTM A123 Octagonal Foot Galvanized Pole For Street / Garden / Square |
|---|---|
| Galvanization Standard | ASTM A123 |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Product Name | 26m ASTM A123 Octagonal Foot Galvanised Steel Poles For Street / Garden / Square |
|---|---|
| Galvanization Standard | ASTM A123 |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Product Name | Customized 9m 10m Galvanized Electric Pole For Outside Octagon Polygon Electrical Poles |
|---|---|
| Galvanization Standard | ASTM A123 |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Product Name | Octagonal Or Polygonal Low Voltage Round Tapered Steel Poles |
|---|---|
| Height | 11.8m |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |