| Product Name | 35KV Double Circuits Terminal Galvanized Power Transmission Pole |
|---|---|
| Height | 10m |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Product Name | Transmission Line 110kv 132kv Towers And Lattice Masts Double Circuit Galvanized Power Poles |
|---|---|
| Height | 10m |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Transmisson Line | 132kv |
|---|---|
| Accessories | Climb,earth Rod,insulators |
| Minimum Yield Strength | 345 Mpa |
| Standard | AWS D1.1 Welding |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| MATERIAL | S355JR |
|---|---|
| APPLICATION | ELECTRICITY DISTRIBUTION |
| THICKNESS | 2.5-10MM |
| SHAPE | POLYGON |
| GALVANIZATION | ASTM A123,average Coationg Not Less Than 85um |
| Thickness | 2.5mm |
|---|---|
| Arm Length | 1000mm |
| Light Type | Square Light |
| Outreach Type | Single Outreach |
| Surface Treatment | Galvanization And Powder Coating |
| Transmisson Line | 110kv |
|---|---|
| Accessories | Climbing Rung |
| Minimum Yield Strength | 460 Mpa |
| Height | 35ft |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| Arm | Cross Arm |
|---|---|
| Mounted Type | Burial Or Flange |
| Load Weight | Customized |
| Material | Q345,Q235,GR50 |
| Surface Treatment | Galvanization And Powder Coating |
| Name | 12m 500DAN 1000DAN 1600DAN ASTM A123 Galvanized Steel Pole , Commercial Poles |
|---|---|
| Design | 12m 500DAN 1000DAN 1600DAN ASTM A123 Galvanized Steel Pole |
| Height | 12m 500DAN 1000DAN 1600DAN |
| Thickenss | 3mm 4mm 5mm |
| Design Load | 500DAN 1000DAN 1600DAN |
| Product Name | Electric Telescoping Power Pole |
|---|---|
| Application | Distribution Line |
| Power Capacity | 10kV To 220kV |
| Welding Standard | AWS (American Welding Society ) D 1.1 |
| Wind Load Resistance | 30m/s |
| MATERIAL | Yield Strength Not Less Than 345mpa |
|---|---|
| APPLICATION | ELECTRICITY DISTRIBUTION |
| THICKNESS | 2.5-10MM |
| SHAPE | POLYGON |
| GALVANIZATION | ASTM A123,average Coationg Not Less Than 85um |