| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Power Supply | Solar/AC |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Material | Q345 |
| Anchor Bolts | Customization Available |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Power Supply | Solar / AC |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Material | Q235 Q345 |
| Anchor Bolts | M12 |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Power Supply | Solar/AC |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Material | Q345 |
| Anchor Bolts | Customization Available |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Power Supply | Solar/AC |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Material | Q345 |
| Anchor Bolts | Customization Available |
| Height | 20-40m |
|---|---|
| Thickness | 1-30mm |
| Design | Against 8 Grade Of Earthquake |
| Color | White ,silver |
| Welding | AWS D1.1 |
| Optical Assembly Of Lighting Fixture | IP 65 |
|---|---|
| Suit For | Airport, Seaport, Plaza, Stadium, Square, Highway, Street Way Etc |
| Lamp Power | 20w-400w |
| Torlance Of The Dimenstion | +-2% |
| Wind Speed | 160km/h |
| Height | 10m |
|---|---|
| Painting Color | Black Or Other Color |
| Light Quantity | According To Customer Design |
| Application | Parking Lot Light Pole |
| Surface Treatment | Galvanization And Powder Coating |
| Height | 8m |
|---|---|
| Light Quantity | Two To Four Lights |
| Light Shape | Square Type |
| Surface Treatment | Galvanization And Powder Coating |
| Pole Shape | Round,octagonal |
| Item Name | Traffic Signal Light Pole |
|---|---|
| Application | Traffic Mast Arm Pole |
| Arm Type | Single Arm,Double Arm |
| Traffic Light | Customized |
| Surface Treatment | Galvanization |
| Product Name | Parking Lot Light Pole |
|---|---|
| Power Supply | Solar/AC |
| Welding Standard | AWSD 1.1 |
| Material | Q345 |
| Flange Size | 320mm |