| Product Name | Steel Utility Pole |
|---|---|
| Application | Tranmission Line |
| Design | Customized |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Product Name | Steel Utility Poles |
|---|---|
| Application | Electrical Power Transmission |
| Thickness | 1 Mm To 36mm |
| Certificate | ISO9001/BV/ |
| Power Capacity | 10kV To 220kV |
| Type | 27.5m 60KN GR65 Material Utility Power Pole For Transmission |
|---|---|
| Style | Galvanization |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Height | 45ft 50ft |
| Product Name | 11.9m - 600dan Metal Power Utility Octagonal Electric Galvanized Steel Pole Power Line Pole For Double Circuit |
|---|---|
| Height | 11.8m |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| MATERIAL | GR65 |
|---|---|
| ORIJIN | JIANGSU YIXING |
| WELDING | AWS D1.1 |
| VOLTAGE | 220KV-550KV |
| SHAPE | ROUND,POLYGON |
| Optical Assembly Of Lighting Fixture | IP65 |
|---|---|
| Surface Treatment | Galvanization |
| Standard | ISO9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Height | From 6m To 15m |
|---|---|
| Wind Speed | 160km/h |
| Standard | ISO9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Product Name | 69kv Construction Conical Transmission Steel Tubular Poles |
|---|---|
| Design | Customer Design |
| Height | 25FT-70FT |
| Voltage | 110kv |
| Treatment | Bitumen |
| Product Name | Distribution 35FT 40FT 45FT Distribution Galvanized Steel Pole For Airport |
|---|---|
| Galvanization Standard | ASTM A123 |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Product Name | Steel Utility Pole |
|---|---|
| Application | Tranmission Line |
| Design | Customized |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Welding Standard | AWS D1.1 |