| Product Name | Power Tubular Steel Structure Electrical Transmission Poles 33kv Line Array Tower |
|---|---|
| Design | Customer Design |
| Height | 25FT-70FT |
| Voltage | 69kv |
| Treatment | Bitumen |
| Feature | 40FT |
|---|---|
| Application | Electrical Power Transmission |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Thickness | 1-30mm |
| Protective Level | IP65 |
| Product Name | Telecommunication Antenna Steel Mono Pole Tower Pole For Cell Phone Signal |
|---|---|
| Application | Communication Distribution |
| Galvanization | ASTM A 123 |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Dimension Torlance | +- 2% |
| Name | 9m 3.8mm Electric Malaysia Utility Power Pole With FRP |
|---|---|
| Design | 9m 3.8mm |
| Height | 12m |
| Thickenss | 3.8mm |
| Design Load | 150 250 450 500kg |
| Style | Galvanization |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Design Of Pole | Against Earthquake Of 8 Grade |
| Torelance Of Dimenstion | +- 2% |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
|---|---|
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Power | 10kv~550kv |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
|---|---|
| Suit For | Electriccity Distribution |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
| Design Of Pole | Against Earthquake Of 8 Grade |
| Torelance Of Dimenstion | +- 2% |
| Name | 69kv 138kv 220kvOverhead Power Transmission Poles For High Voltage Electrical Line Project |
|---|---|
| Design | 9m 3.8mm |
| Height | 6-40m |
| Thickenss | 2.5mm-40mm |
| Design Load | 2KN-100KN |
| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Torlance Of Dimenstion | +-2% |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Torlance Of Dimenstion | +-2% |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Suit For | Electricity Distribution |