| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
|---|---|
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Power | 10kv~550kv |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Product Name | Electric Power Pole |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Life Time | 50 Years |
| Warrenty | 15 Years |
| Galvanization Standard | ASTM A123 |
| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Design Load In Kg | 300~1000kg Applicated To 50cm From The Top |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Material | Steel,GR65,With Miminum Yield Strength 460mpa |
|---|---|
| Application | Electric Power Transmission And Distribution |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized,Hot-dip-galvanized Following ASTM123 |
| Color | Customer Request |
| Height | By Client Required |
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
|---|---|
| Standard | ASTM A 123 |
| Power | 10kv~550kv |
| Design Of Pole | Against Earthquake Of 8 Grade |
| Torelance Of Dimenstion | +- 2% |
| MATERIAL | Yield Strength Not Less Than 345mpa |
|---|---|
| APPLICATION | Electricity Distribution |
| THICKNESS | 2.5-10MM |
| SHAPE | POLYGON |
| GALVANIZATION | ASTM A123,average Coationg Not Less Than 85um |
| Product Name | Electric Power Pole |
|---|---|
| Application | Power Transmission |
| Design | Customized |
| Warrenty | 15 Years |
| Galvanization Standard | ASTM A 123 |
| Product Name | Street Light Poles |
|---|---|
| Height | 6M To 15M |
| Light Type | LED Or HPS |
| Arm Type | Single Or Double Arm |
| Wall Thickness | 2.5mm To 20mm |
| Product Name | 25m Powder Coating Sports Center High Mast Pole Lighting With Lifting System |
|---|---|
| Thickness | 6mm8mm |
| Power | 500W LED |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Material | Q235 Q345 GR65 SS400 |
|---|---|
| Wind Speed | 35m/s |
| Origin Of Place | Yixing |
| Type | Burial |
| Surface Treament | Hot Dip Galvanization |