| Model Number | Electric Steel Pole |
|---|---|
| Material | Q345,Q235.GR65 |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization(ASTM A123) |
| Component Length | -25mm To 75mm |
| Rated Voltage | 69KV-550KV |
| Product Name | Electrical Power Pole |
|---|---|
| Application | Tranmission Line |
| Design | Customized |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Type | 8m 5KN 11.8m Steel Electric Power Pole For Transmission |
|---|---|
| Style | Galvanization |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Height | 8m 11.8m |
| Type | 138KV GR65 4mm Thickness 50ft Electirc Steel Pole For Transmission |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
| Torelance Of Dimenstion | +- 2% |
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Material | Gr65 |
| Feature | 35ft |
|---|---|
| Application | Electrical Power Transmission |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Thickness | 1-30mm |
| Protective Level | IP65 |
| Product Name | Single Circuit Angle Type Steel Tubular Pole |
|---|---|
| Design | Customer Design |
| Height | 25ft |
| Voltage | 69kv |
| Treatment | Bitumen |
| Product Name | Double Circuit Angle Type 10KV Telecommunication Steel Tubular Pole |
|---|---|
| Design | Customer Design |
| Height | 25FT-70FT |
| Voltage | 69kv |
| Treatment | Bitumen |
| Product Name | Angle Type 10KV Telecommunication Electrical Power Steel Tubular Pole |
|---|---|
| Design | Customer Design |
| Height | 25FT-70FT |
| Voltage | 110kv |
| Treatment | Bitumen |
| Product Name | Customized Multi-Circuit Angle Type Electric Steel Tubular Poles Q235 Steel |
|---|---|
| Design | Customer Design |
| Height | 25FT-70FT |
| Voltage | 110kv |
| Treatment | Bitumen |
| Product Name | Power Tubular Steel Structure Electrical Transmission Poles 33kv Line Array Tower |
|---|---|
| Design | Customer Design |
| Height | 25FT-70FT |
| Voltage | 69kv |
| Treatment | Bitumen |