| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Design Load In Kg | 300~1000kg Applicated To 50cm From The Top |
| Rated Voltage | 10KV~550KV |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization(ASTM A123) |
| Suit For | Electric Power Transmission And Distribution |
| Product Name | Telecommunication Antenna Steel Mono Pole Tower Pole For Cell Phone Signal |
|---|---|
| Application | Communication Distribution |
| Galvanization | ASTM A 123 |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Dimension Torlance | +- 2% |
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
|---|---|
| Style | Galvanization |
| Galvanized Standard | ASTM A123 |
| Torlance Of Dimenstion | +- 2% |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Height | 15m |
|---|---|
| Power | 10-550kv |
| Market | Bangladesh |
| Thickness | 4mm/5mm |
| Material | GR65 Yeild Strength Not Less Than 460mpa |
| Height | 15m |
|---|---|
| Power | 10-550kv |
| Market | Bangladesh |
| Thickness | 4mm/5mm |
| Material | GR65 Yeild Strength Not Less Than 460mpa |
| Material | Steel,GR65,With Miminum Yield Strength 460mpa |
|---|---|
| Application | Electric Power Transmission And Distribution |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized,Hot-dip-galvanized Following ASTM123 |
| Color | Customer Request |
| Height | By Client Required |
| Tolerance Of Dimension | +- 2% |
|---|---|
| Wind Resistance | 3-500km/h |
| Material | GR50 GR65 S500 S355 |
| Height | 11M |
| Welding | Welding Confirms With International Welding Standard Of CWB |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
|---|---|
| Style | Galvanization |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Power | 10kv~550kv |
| Torelance Of Dimenstion | +- 2% |
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
|---|---|
| Suit For | Electriccity Distribution |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
| Design Of Pole | Against Earthquake Of 8 Grade |
| Torelance Of Dimenstion | +- 2% |
| Type | Direct Buried 65ft NGCP Standard Power Utility Power Pole Philippines |
|---|---|
| Suit For | Electriccity Distribution |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
| Torelance Of Dimenstion | +- 2% |
| Material | Can Be Customized |