| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Design Load In Kg | 300~1000kg Applicated To 50cm From The Top |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Product Name | Electrical Steel Utility Poles |
|---|---|
| Application | Power Transmission |
| Thickness | 1 Mm To 36mm |
| Warranty | 15 Years |
| Life Time | 50 Years |
| Product Name | Steel Utility Pole |
|---|---|
| Application | Tranmission Line |
| Design | Customized |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Type | 9 - 17m Hot Dip Galvanized Gr65 Material Steel Utility Pole 33kv Power Distribution Transmission Poles |
|---|---|
| Shape | Round,Conical |
| Payment Terms | T/T,L/C |
| Thickness | 2.5mm-16mm |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Type | 2.5mm - 16mm Thickness Galvanized Steel Utility Power Poles Certification |
|---|---|
| Shape | Round,Conical |
| Payment Terms | T/T,L/C |
| Thickness | 2.5mm-16mm |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
|---|---|
| Standard | ASTM A 123 |
| Power | 10kv~550kv |
| Design Of Pole | Against Earthquake Of 8 Grade |
| Torelance Of Dimenstion | +- 2% |
| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Design Load In Kg | 300~1000kg Applicated To 50cm From The Top |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Product Name | Steel Utility Pole |
|---|---|
| Application | 69KV Electrical Power Distribution |
| Quality Control | ISO 9001-2008 |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Surface Treatment | HDG |
| Product Name | Steel Utility Pole |
|---|---|
| Application | Power Transmission |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Dimension Torlance | +- 2% |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Product Name | Steel Utility Pole |
|---|---|
| Application | Power Transmission |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Galvanization Standard | ASTM A 123 |
| Material | Q345 |