| Product Name | Steel Utility Pole |
|---|---|
| Application | Electricity Transmission |
| Galvanization Thickness | Average 86μm |
| Standard | ISO |
| Lift Time | 50 Years |
| Product Name | Steel Utility Pole |
|---|---|
| Application | Electrical Power Distribution |
| Galvanization Thickness | Average 86μm |
| Warranty | 15 Years |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
| Product Name | Steel Utility Pole |
|---|---|
| Application | 69KV Electrical Power Distribution |
| Quality Control | ISO 9001-2008 |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Surface Treatment | HDG |
| Transmisson Line | 69kv |
|---|---|
| Usage | Power Distribution Transmission Line |
| Minimum Yield Strength | 460 Mpa |
| Height | 30FT |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| Grade | Class Three |
|---|---|
| Application | 128kv Electric Distribution Power |
| Pole Connection | Welding Or Joint |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Surface Treatment | Galvanization |
| Style | Galvanized |
|---|---|
| Torlance Of Dimenstion | +-2% |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Torlance Of Dimenstion | +-2% |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Style | Galvanized |
|---|---|
| Torlance Of Dimenstion | +-2% |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Torlance Of Dimenstion | +-2% |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
|---|---|
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Power | 10kv~550kv |
| Torlance Of Dimenstion | +- 2% |
| Suit For | Electricity Distribution |