| Material | Q345, Q235 |
|---|---|
| Style | Galvanization |
| Design Load In Kg | 300~ 1000 Kg Appliced To 50cm From The To Pole |
| Torlance Of Dimenstion | +- 2% |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Type | Straight Pole, Tensile Pole,turn Pole |
|---|---|
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Power | 10kv~550kv |
| Design Of Pole | Against Earthquake Of 8 Grade |
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Type | Galvanization |
|---|---|
| Power | 10kv~550kv |
| Design Of Pole | Against Earthquake Of 8 Grade |
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Product Name | Steel Utility Pole |
|---|---|
| Application | Electrical Power Transmission |
| Standard | ISO9001-2008 |
| Welding Standard | AWSD 1.1 |
| Surface Treatment | Galvanization |
| Product Name | Steel Utility Pole |
|---|---|
| Application | Electrical Power Transmission |
| Standard | ISO9001-2008 |
| Welding Standard | AWSD 1.1 |
| Surface Treatment | Galvanization |
| Product Name | Steel Utility Pole |
|---|---|
| Application | Electrical Power Transmission |
| Standard | ISO9001-2008 |
| Welding Standard | AWSD 1.1 |
| Surface Treatment | Galvanization |
| Product Name | Steel Utility Pole |
|---|---|
| Application | Power Transmission |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Dimension Torlance | +- 2% |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Product Name | Steel Utility Pole |
|---|---|
| Application | Tranmission Line |
| Design | Customized |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Style | Polygonal Pole |
|---|---|
| Torlance Of Dimenstion | +-2% |
| Thickness | 4mm |
| Wind Speed | 160km/h |
| Suit For | Electricity Distribution Line |
| Style | Polygonal Pole |
|---|---|
| Torlance Of Dimenstion | +-2% |
| Thickness | 4mm |
| Wind Speed | 160km/h |
| Suit For | Electricity Distribution Line |