| Type | Steel Utility Poles With Single/Double Crossarm 5mm Thickness For Transmission Line |
|---|---|
| Shape | Round,Conical |
| Payment Terms | T/T,L/C |
| Thickness | 2.5mm-16mm |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
|---|---|
| Suit For | Electricity Distribution |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Power | 10kv~550kv |
| Torelance Of Dimenstion | +- 2% |
| Height | 14M |
|---|---|
| Voltage | 110KV |
| Minimum Yield Strength | 345 Mpa Or 460mpa |
| Load | 5KN Or 2.5KN |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| Design Load In Kg | 300~1000kg Applicated To 50cm From The Top Pole |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Power | 10kv~550kv |
| Torlance Of Dimenstion | +- 2% |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Design Load In Kg | 300~1000kg Applicated To 50cm From The Top Pole |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Power | 10kv~550kv |
| Torlance Of Dimenstion | +- 2% |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Shape | Conoid ,multi-pyramidal,columniform,polygonal Or Conical |
|---|---|
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
| Power | 10kv~550kv |
| Tolance Of Dimenstion | +-2% |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Type | Straight Pole, Tensile Pole,turn Pole |
|---|---|
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Power | 10kv~550kv |
| Design Of Pole | Against Earthquake Of 8 Grade |
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Design Load In Kg | 300~1000kg Applicated To 50cm From The Top Pole |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Power | 10kv~550kv |
| Torlance Of Dimenstion | +- 2% |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Design Load In Kg | 300~1000kg Applicated To 50cm From The Top Pole |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Power | 10kv~550kv |
| Torlance Of Dimenstion | +- 2% |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Type | Straight Pole, Tensile Pole,turn Pole |
|---|---|
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Power | 10kv~550kv |
| Design Of Pole | Against Earthquake Of 8 Grade |
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |