| Type | 320kv 43m NGCP Hot Dip Galvanization Steel Utility Pole Electric Pole For Bidder |
|---|---|
| Shape | Round,Conical |
| Thickness | 2.5mm-16mm |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Standard | /BV/ISO9001 |
| Product Name | 40FT Hot Dip Galvanized Steel Utility Pole For Trasmission Line |
|---|---|
| Shape | Round,Conical,Octagonal |
| Height | 4M-30M |
| Material | Steel,Q235,Q345,Gr65 |
| Thickness | 2.5mm-16mm |
| Height | 25FT-45FT |
|---|---|
| Pole Shape | Hexadecagon |
| Minimum Yield Strength | 345 Mpa |
| Load | 5KN |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| Product Name | Steel Utility Pole |
|---|---|
| Application | Tranmission Line |
| Design | Customized |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Product Name | Steel Utility Pole |
|---|---|
| Application | Street Way,highway,airport,Stadium |
| Shape | Round,Conical,Octagonal |
| Height | 4M-30M |
| Material | Steel,Q235,Q345,Gr65 |
| Product Name | Galvanized Steel Power Pole |
|---|---|
| Application | Power Line |
| Thickness | 1 Mm To 36mm |
| Tolerance Of The Dimension | +-2% |
| Life Time | 50 Years |
| Type | Transmission Line Hot Dip Galvanized Steel Power Pole 33kv 10m Electric Utility Poles |
|---|---|
| Color | Any |
| Certificate | ISO 9001 |
| Life Time | 50 Years |
| Warrenty | 15 Years |
| Product Name | Steel Utility Pole |
|---|---|
| Application | Tranmission Line |
| Design | Customized |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Product Name | Galvanized Steel Power Pole |
|---|---|
| Application | Power Line |
| Thickness | 1 Mm To 36mm |
| Tolerance Of The Dimension | +-2% |
| Life Time | 50 Years |
| Type | 11.9m 940dan Galvanized Steel Outdoor Electrical Utility Poles |
|---|---|
| Shape | Round,Conical |
| Payment Terms | T/T,L/C |
| Thickness | 2.5mm-16mm |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |