| Product Name | Steel Utility Pole |
|---|---|
| Application | Power Transmission |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Dimension Torlance | +- 2% |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Product Name | Steel Utility Pole |
|---|---|
| Application | 69KV Electrical Power Distribution |
| Quality Control | ISO 9001-2008 |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Surface Treatment | HDG |
| Name | Galvanized Electric Polygona 50m Steel Utility Pole Etransmission Poles |
|---|---|
| Type | Round,Conical |
| Material | Q235,Q345,Gr65 |
| Thickness | 2.5mm-16mm |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Product Name | Steel Utility Pole |
|---|---|
| Application | Electrical Power Distribution |
| Galvanization Thickness | Average 86μm |
| Warranty | 15 Years |
| Gavanization Standard | ASTM A 123 |
| Style | Polygonal Pole |
|---|---|
| Torlance Of Dimenstion | +-2% |
| Thickness | 4mm |
| Wind Speed | 160km/h |
| Suit For | Electricity Distribution Line |
| Product Name | Steel Utility Pole |
|---|---|
| Application | Tranmission Line |
| Design | Customized |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Type | 14m Galvanized Steel Utility Pole For 33kv Power Transmission Tower |
|---|---|
| Color | Any |
| Certificate | ISO 9001 |
| Life Time | 50 Years |
| Warrenty | 15 Years |
| Type | 9 - 17m Hot Dip Galvanized Gr65 Material Steel Utility Pole 33kv Power Distribution Transmission Poles |
|---|---|
| Shape | Round,Conical |
| Payment Terms | T/T,L/C |
| Thickness | 2.5mm-16mm |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Product Name | Steel Utility Pole |
|---|---|
| Application | Tranmission Line |
| Design | Customized |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Type | Straight Pole, Tensile Pole,turn Pole |
|---|---|
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Power | 10kv~550kv |
| Design Of Pole | Against Earthquake Of 8 Grade |
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |