| Type | Galvanization |
|---|---|
| Power | 10kv~550kv |
| Design Of Pole | Against Earthquake Of 8 Grade |
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Style | Polygonal Pole |
|---|---|
| Torlance Of Dimenstion | +-2% |
| Thickness | 4mm |
| Wind Speed | 160km/h |
| Suit For | Electricity Distribution Line |
| Height | 14.5m |
|---|---|
| Pole Shape | Octagonal |
| Thickness | 2.75mm |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Surface Treatment | Galvanization Bitumen |
| Product Name | Steel Utility Pole |
|---|---|
| Application | 69KV Electrical Power Distribution |
| Quality Control | ISO 9001-2008 |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Surface Treatment | HDG |
| Product Name | Steel Utility Pole |
|---|---|
| Application | Tranmission Line |
| Design | Customized |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Height | 12m |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized Powder Paiting |
| Thickness | 3mm |
| Optical Assembly Of Lighting Fixture | IP 65 |
| Torelance Of Dimenstion | +- 2% |
| MATERIAL | S355JR |
|---|---|
| APPLICATION | ELECTRICITY DISTRIBUTION |
| THICKNESS | 2.5-10MM |
| SHAPE | POLYGON |
| GALVANIZATION | ASTM A123,average Coationg Not Less Than 85um |
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
|---|---|
| Standard | ASTM A 123 |
| Power | 10kv~550kv |
| Design Of Pole | Against Earthquake Of 8 Grade |
| Torelance Of Dimenstion | +- 2% |
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
|---|---|
| Suit For | Electricity Distribution |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Power | 10kv~550kv |
| Torelance Of Dimenstion | +- 2% |
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Optical Assembly Of Lighting Fixture | IP 65 |
| Torelance Of Dimenstion | +- 2% |