| Rated Current | 10-200 |
|---|---|
| Rated Voltage | 10-220 |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Dimension Tolerance | +- 2% |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Product Name | Electric Power Poles |
|---|---|
| Dimension Tolerance | +- 2% |
| Life Time | 50 Years |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Galvanization Standard | ASTM A 123 |
| Product Name | Electric Power Pole |
|---|---|
| Application | Power Transmission |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Galvanization Standard | ASTM A 123 |
| Product Name | 9m 11m Hot Dip Galvanized Steel Pole Electric Power Pole Columniform |
|---|---|
| Application | Power Transmission |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Galvanization Standard | ASTM A 123 |
| Product Name | 11.8m Steel Electrical Power Pole Steel Power Pole Electric Power Pole Columniform |
|---|---|
| Application | Power Transmission |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Galvanization Standard | ASTM A 123 |
| Feature | 70FT 75FT |
|---|---|
| Application | Electrical Power Transmission |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Thickness | 1-30mm |
| Protective Level | IP65 |
| Rated Voltage | 33kv |
|---|---|
| Material | Gr.65 |
| Surface Treatment | Hot Hip Galvanization |
| Galvanization Standard | ASTMA123 |
| Welding Standard | AWS D.1.1 |
| Rated Current | 10-200 |
|---|---|
| Rated Voltage | 10-220 |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Dimension Tolerance | +- 2% |
| Minimum Yield Strength | 355 Mpa |
| Product Name | Electric Power Pole |
|---|---|
| Design | Customized |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Galvanization Standard | ASTM A 123 |
| Material | Steel |
|---|---|
| Type | Equal |
| Sample | Supplied |
| Application | Construction ,industry |
| Package | As Your Request |