| Standard | ISO 9001 |
|---|---|
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Material | Q235 Q345 GR50 GR65 |
|---|---|
| Certification | ISO BV |
| Height | 25ft 30ft 35ft |
| Wind Speed | 160KM/h |
| Thickness | 4mm |
| Height | 13m |
|---|---|
| Thickness | 1-30mm |
| Design | Against 8 Grade Of Earthquake |
| Color | White ,silver |
| Welding | AWS D1.1 |
| Tolerance Of Dimension | +- 2% |
|---|---|
| Wind Resistance | 3-500km/h |
| Material | GR50 GR65 S500 S355 |
| Height | 69KV 16m |
| Welding | Welding Confirms With International Welding Standard Of CWB |
| Product Name | 18m Columniform Galvanized Steel Pole For Transmission Line , Utility Power Poles |
|---|---|
| Application | Power Transmission |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Galvanization Standard | ASTM A 123 |
| Rated Current | 3150 A |
|---|---|
| Rated Voltage | 110 KV |
| Size | 15 |
| Material | Q235 Q345 Yield Strength Not Less Than 235/345mpa |
| Surface Treatment | Hot Hip Galvanization |
| Rated Current | 10-200 |
|---|---|
| Rated Voltage | 10-220 |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Dimension Tolerance | +- 2% |
| Minimum Yield Strength | 355 Mpa |
| Rated Current | 10-200 |
|---|---|
| Rated Voltage | 10-220 |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Dimension Tolerance | +- 2% |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Product Name | Electric Power Poles |
|---|---|
| Dimension Tolerance | +- 2% |
| Life Time | 50 Years |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Galvanization Standard | ASTM A 123 |
| Product Name | Electric Power Pole |
|---|---|
| Application | Power Transmission |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Galvanization Standard | ASTM A 123 |