| Product Name | High Mast Pole |
|---|---|
| Application | Airport Lighting |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization Powder Painting |
| Material | Q345 |
| Colar | Any |
| Product Name | High Mast Pole |
|---|---|
| Application | Airport Lighting |
| Galvanization Standard | ASTM A 123 |
| Material | Q235 |
| Lift Time | 50 Years |
| Tolerance | +/-2% |
|---|---|
| Application | Airport Lighting |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization Powder Painting |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 9,000pcs Per Month |
| Tolerance | +/-2% |
|---|---|
| Application | Airport Lighting |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization Powder Painting |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 9,000pcs Per Month |
| MATERIAL | Q234 Q345 Q460 |
|---|---|
| APPLICATION | POWER TRANSMISSION |
| COLOR | CUSTOMIZED |
| HEIGHT | 25-40ft |
| SURFACE TREATMENT | HOT DIP GALVANIZATION |
| Product Name | High Mast Light |
|---|---|
| Application | Parking Lot Lighting |
| Wind Speed | 30m/s |
| Galvanization Thickness | Average 86μm |
| Thickness | 1 Mm To 30 Mm |
| Product Name | High Mast Light |
|---|---|
| Application | Telecommunication |
| Wind Speed | 160km/h |
| Galvanization Thickness | Average Not Less Than 86μm |
| Thickness | 6mm,8mm,10mm |
| Product Name | High Mast Light |
|---|---|
| Application | Telecommunication |
| Wind Speed | 160km/h |
| Galvanization Thickness | Average Not Less Than 86μm |
| Thickness | 6mm,8mm,10mm |
| Product Name | High Mast Light |
|---|---|
| Application | Telecommunication |
| Wind Speed | 160km/h |
| Galvanization Thickness | Average Not Less Than 86μm |
| Thickness | 6mm,8mm,10mm |
| Product Name | Steel Utility Pole |
|---|---|
| Application | Tranmission Line |
| Design | Customized |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Welding Standard | AWS D1.1 |