| Product Name | Steel Utility Pole |
|---|---|
| Application | Electrical Power Transmission |
| Quality Control | ISO 9001:2008 |
| Welding Standard | AWS (American Welding Society ) D 1.1 |
| Surface Treatment | Galvanization Bitumen |
| Material | Q355 GR50 GR65 |
|---|---|
| Design | Against 8 Grade Of Earthquake |
| Height | 25-40m |
| Thickenss | 1-30mm |
| Wind Speed | 160km/h |
| Item Name | 20M Height HPS High Mast Light Pole |
|---|---|
| Material | Steel,Q235,Q345,Gr65 |
| Height | 20m To 50m |
| Type | Ladder Or Lifting System |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Item Name | 20M Height HPS High Mast Light Pole |
|---|---|
| Material | Steel,Q235,Q345,Gr65 |
| Height | 20m To 50m |
| Type | Ladder Or Lifting System |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Item Name | 30M LED High Mast Light Flood Light Pole With 1000W HPS Lamp |
|---|---|
| Material | Steel,Q235,Q345,Gr65 |
| Height | 20m To 50m |
| Type | Ladder Or Lifting System |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Item Name | 35M HDG 400W HPS High Mast Pole Tower Octagonal Shape With Metal Hallide Lighting |
|---|---|
| Material | Steel,Q235,Q345,Gr65 |
| Height | 20m To 50m |
| Type | Ladder Or Lifting System |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Product Name | High Mast Tower |
|---|---|
| Application | Parking Lot Lighting |
| Torlance Of Dimenstion | +-0.02 |
| Galvanization Thickness | Average 86μm |
| Thickness | 1 Mm To 36 Mm |
| Product Name | High Mast Tower |
|---|---|
| Application | Parking Lot Lighting |
| Torlance Of Dimenstion | +-0.02 |
| Galvanization Thickness | Average 86μm |
| Thickness | 1 Mm To 36 Mm |
| Product Name | High Mast Tower |
|---|---|
| Application | Parking Lot Lighting |
| Torlance Of Dimenstion | +-0.02 |
| Galvanization Thickness | Average 86μm |
| Thickness | 1 Mm To 36 Mm |
| Product Name | High Mast Tower |
|---|---|
| Application | Parking Lot Lighting |
| Torlance Of Dimenstion | +-0.02 |
| Galvanization Thickness | Average Not Less Than 86μm |
| Thickness | 8mm |