| Product Name | High Mast Light |
|---|---|
| Application | Telecommunication |
| Wind Speed | 160km/h |
| Galvanization Thickness | Average Not Less Than 86μm |
| Thickness | 6mm,8mm,10mm |
| Material | Q235 Q345 Q460 |
|---|---|
| Warrenty | 15 Years |
| Lifetime | 50 Years |
| Welding | Aws D1.1 |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Material | Q235 Q345 Q460 |
|---|---|
| Warrenty | 15 Years |
| Lifetime | 50 Years |
| Welding | Aws D1.1 |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Tolerance Of Dimension | +- 2% |
|---|---|
| Wind Resistance | 3-500km/h |
| Material | GR50 GR65 S500 S355 |
| Height | 69KV 16m |
| Welding | Welding Confirms With International Welding Standard Of CWB |
| Tolerance Of Dimension | +- 2% |
|---|---|
| Wind Resistance | 3-500km/h |
| Material | GR50 GR65 S500 S355 |
| Height | 4-8 Meters Street Light Pole |
| Welding | Welding Confirms With International Welding Standard Of CWB |
| Tolerance | +/-2% |
|---|---|
| Product Name | 7m Custom School / Villas Steel Galvanized High Mast Pole With Drawing |
| Pole Finished | Galvanized High Mast Pole |
| Payment Terms | T/T ,L/C |
| Supply Ability | 2000pcs Per Week |
| Tolerance | +/-2% |
|---|---|
| Product Name | 8-12m Customized School / Villas Steel High Mast Pole With Drawing 1.0 Safty Facor |
| Pole Finished | Galvanized High Mast Pole |
| Payment Terms | T/T ,L/C |
| Supply Ability | 2000pcs Per Week |
| Tolerance | +/-2% |
|---|---|
| Product Name | 30ft Height School / Villas Steel High Mast Street Light Poles With Drawing 1.0 Safety Factor |
| Pole Finished | Galvanized High Mast Pole |
| Payment Terms | T/T ,L/C |
| Supply Ability | 2000pcs Per Week |
| Tolerance | +/-2% |
|---|---|
| Product Name | 30ft Single Arms Q235 Steel High Mast Street Light Poles With Drawing |
| Pole Finished | Galvanized High Mast Pole |
| Payment Terms | T/T ,L/C |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
| Material | Yield Strength Not Less Than 235mpa/345mpa |
|---|---|
| Warrenty | 15 Years |
| Lifetime | 50 Years |
| Welding | Aws D1.1,penetration Rate 100% |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization,average Coating 85um |