| Product Name | Galvanized Steel Power Pole |
|---|---|
| Application | Power Line |
| Thickness | 1 Mm To 36mm |
| Tolerance Of The Dimension | +-2% |
| Life Time | 50 Years |
| MATERIAL | S355JR |
|---|---|
| APPLICATION | ELECTRICITY DISTRIBUTION |
| THICKNESS | 2.5-10MM |
| SHAPE | POLYGON |
| GALVANIZATION | ASTM A123,average Coationg Not Less Than 85um |
| Height | 20-40m |
|---|---|
| Thickness | 1-30mm |
| Design | Against 8 Grade Of Earthquake |
| Color | White ,silver |
| Welding | AWS D1.1 |
| Material | Q355 GR50 GR65 |
|---|---|
| Design | Against 8 Grade Of Earthquake |
| Height | 25-40m |
| Thickenss | 1-30mm |
| Wind Speed | 160km/h |
| Height | 20-40m |
|---|---|
| Thickness | 1-30mm |
| Design | Against 8 Grade Of Earthquake |
| Color | White ,silver |
| Welding | AWS D1.1 |
| Tolerance Of Dimension | +- 2% |
|---|---|
| Wind Resistance | 3-500km/h |
| Material | GR50 GR65 S500 S355 |
| Height | 9m 12m 14m |
| Welding | Welding Confirms With International Welding Standard Of CWB |
| Height | 20-40m |
|---|---|
| Thickness | 1-30mm |
| Design | Against 8 Grade Of Earthquake |
| Color | White ,silver |
| Welding | AWS D1.1 |
| Material | Q345 |
|---|---|
| Thickness | 5mm |
| Height | 10m |
| Welding | AWS D1.1 |
| Treatment Surface | Hot Dip Galvanization |
| Tolerance Of Dimension | +- 2% |
|---|---|
| Wind Resistance | 3-500km/h |
| Material | GR50 GR65 S500 S355 |
| Height | 80FT 90FT 138KV |
| Welding | Welding Confirms With International Welding Standard Of CWB |
| Tolerance Of Dimension | +- 2% |
|---|---|
| Wind Resistance | 3-500km/h |
| Material | GR50 GR65 S500 S355 |
| Height | 16m |
| Welding | Welding Confirms With International Welding Standard Of CWB |