| MATERIAL | S355JR |
|---|---|
| APPLICATION | ELECTRICITY DISTRIBUTION |
| THICKNESS | 2.5-10MM |
| SHAPE | POLYGON |
| GALVANIZATION | ASTM A123,average Coationg Not Less Than 85um |
| Product Name | High Mast Poles |
|---|---|
| Application | Plaza Lighting |
| Wind Speed | 30m/s |
| Galvanization Thickness | Average 86μm |
| Thickness | 1 Mm To 30 Mm |
| Product Name | High Mast Poles |
|---|---|
| Application | Plaza Lighting |
| Wind Speed | 30m/s |
| Galvanization Thickness | Average 86μm |
| Thickness | 1 Mm To 30 Mm |
| Product Name | High Mast Tower |
|---|---|
| Application | Parking Lot Lighting |
| Torlance Of Dimenstion | +-0.02 |
| Galvanization Thickness | Average 86μm |
| Thickness | 1 Mm To 36 Mm |
| Product Name | High Mast Pole |
|---|---|
| Application | Plaza Lighting |
| Wind Speed | 160km/h |
| Galvanization Thickness | Average 86μm |
| Lamp Luminous Flux(lm) | 100 |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
|---|---|
| Torlance Of Dimenstion | +-2% |
| Shape | Conoid,multi-pyramidal,columniform,poly |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Light Extension | Up To 30000㎡ |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
|---|---|
| Torlance Of Dimenstion | +-2% |
| Shape | Conoid,multi-pyramidal,columniform,poly |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Light Extension | Up To 30000㎡ |
| Product Name | High Mast Pole |
|---|---|
| Application | Plaza Lighting |
| Wind Speed | 30m/s |
| Power Supply | AC |
| Lamp Luminous Flux(lm) | 100 |
| Product Name | High Mast Pole |
|---|---|
| Application | Plaza Lighting |
| Standard | ISO |
| Gavanization Standard | ASTMA 123 / EN ISO 1461 |
| Wind Speed | 160KM/S |
| MATERIAL | S355JR |
|---|---|
| APPLICATION | ELECTRICITY DISTRIBUTION |
| THICKNESS | 2.5-10MM |
| SHAPE | POLYGON |
| GALVANIZATION | ASTM A123,average Coationg Not Less Than 85um |