| Material | Yield Strength Not Less Than 345mpa |
|---|---|
| Surface | Galvanization.average Coating Not Less Than 80um |
| Life Time | 50 Years |
| Torelance Of Dimenstion | +- 2% |
| Design Of Pole | Against Earthquake Of 8 Grade |
| Shape | Conoid ,multi-pyramidal,columniform,polygonal Or Conical |
|---|---|
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
| Power | 10kv~550kv |
| Tolance Of Dimenstion | +-2% |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Welding | AWS D1.1 |
|---|---|
| Accessories | Climb,earth Rod,insulators |
| Weight | 75 Kg |
| Type | Galvanization |
| Warrenty | 30 Years |
| Origin Of Place | Jiangsu Wuxi |
|---|---|
| Material | Q345 Q235 GR65 |
| Color | As Per Customs‘ Requestments |
| Height | 10m 15m 20m 25m 30m |
| Shape | Round,octagonal,polygon |
| Name | Octagonal Low Voltage 69KV 20FT-90FT Steel Tubular Pole For 69kv Power Distribution Transmission Line |
|---|---|
| Height | 20-90FT 69KV |
| Thickenss | 2.5mm-10mm |
| Design Load | 500-2000kg |
| Port | Always Shanghai |
| Mounted Type | Burial |
|---|---|
| Material | Galvanized Steel |
| Warrenty | 30 Years |
| Product Function | Transmission Line |
| Galvanization Standard | ASTM A123 |
| Tolerance | +/-2% |
|---|---|
| Application | Airport Lighting |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization Powder Painting |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 9,000pcs Per Month |
| Product Name | Galvanized Electrical Power Pole |
|---|---|
| Application | Electrical Power Distribution |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Wall Thickness | 1-36mm |
| Waranty Time | 15 Years |
| Product Name | Galvanized Electrical Power Pole |
|---|---|
| Application | Electrical Power Distribution |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Wall Thickness | 1-36mm |
| Waranty Time | 15 Years |
| Product Name | High Voltage Galvanized Conical Electric Power Distribution Transmission Line Towers |
|---|---|
| Application | Electrical Power Distribution |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Wall Thickness | 1-36mm |
| Waranty Time | 15 Years |