| Product Name | 1.1 Safety Factor |
|---|---|
| Design | Customer Design |
| Height | 7m-30m |
| Voltage | 132kv |
| Treatment | Bitumen |
| Product Name | 11.8M Electric Pole |
|---|---|
| Design | Customer Design |
| Height | 11.8M |
| Voltage | 132kv |
| Treatment | Bitumen |
| Product Name | 11.8M Electric Pole |
|---|---|
| Design | Customer Design |
| Height | 11.8M |
| Voltage | 132kv |
| Treatment | Bitumen |
| Tolerance Of Dimension | +- 2% |
|---|---|
| Mounted Type | Burial |
| Plant Depth | 1.8m Or 2.3m Underground |
| Weight | 120 Kg |
| Protective Level | IP65 |
| Name | Single Circuit 69kv Galvanized Steel Commercial Light Poles 400mm Length Bitumen |
|---|---|
| Height | 18m 22m |
| Thickenss | 4mm 5mm |
| Design Load | 500-2000kg |
| Port | Always Shanghai |
| Shape | Conoid ,multi-pyramidal,columniform,polygonal Or Conical |
|---|---|
| Joint Of The Poles | Insert Mode, Innerflange Mode, Face To Face Joint Mode |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Safety Factor | 1.0-2.0 |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Shape | Conoid ,multi-pyramidal,columniform,polygonal Or Conical |
|---|---|
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
| Power | 10kv~550kv |
| Tolance Of Dimenstion | +-2% |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| MATERIAL | S355JR |
|---|---|
| APPLICATION | ELECTRICITY DISTRIBUTION |
| THICKNESS | 2.5-10MM |
| SHAPE | POLYGON |
| GALVANIZATION | ASTM A123,average Coationg Not Less Than 85um |
| Design Load In Kg | 300~1000kg Applicated To 50cm From The Top Pole |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Power | 10kv~550kv |
| Torlance Of Dimenstion | +- 2% |
| Suit For | Electricity Distribution |
| MATERIAL | Yield Strength Not Less Than 345mpa |
|---|---|
| APPLICATION | ELECTRICITY DISTRIBUTION |
| THICKNESS | 2.5-10MM |
| SHAPE | POLYGON |
| GALVANIZATION | ASTM A123,average Coationg Not Less Than 85um |