| Material | Q235 Q345 GR65 SS400 |
|---|---|
| Wind Speed | 35m/s |
| Origin Of Place | Yixing |
| Type | Burial |
| Surface Treament | Hot Dip Galvanization |
| Style | Galvanization |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
| Design Load In Kg | 300~ 1000 Kg Appliced To 50cm From The To Pole |
| Power | 10 KV ~550 KV |
| Torelance Of Dimenstion | +- 2% |
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
|---|---|
| Standard | ASTM A 123 |
| Power | 10kv~550kv |
| Design Of Pole | Against Earthquake Of 8 Grade |
| Torelance Of Dimenstion | +- 2% |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Design | Customer Design |
| Height | 7m-30m |
| Voltage | 10kv,33kv,69kv,110kv,132kv,220kv,400kv |
| Treatment | Bitumen |
| Product Name | 10kV Hot Dip Galvanized Electric Power Transmission Line Tubular Steel Pole |
|---|---|
| Certificate | ISO9001 |
| Warranty Time | 15 Years |
| Tolerance | +/-2% |
| Material | Alloy Steel |
| Name | Malaysia 15m 510kg 3.8mm Thickness Electric Steel Pole With FRP |
|---|---|
| Design | Malaysia 15m 510kg 3.8mm Thickness Electric Steel Pole With FRP |
| Height | 15m |
| Thickenss | 3.8mm |
| Design Load | 510kg |
| Name | Malaysia Standard 15m Electric Column Steel Pole With FRP And Marks |
|---|---|
| Design | 15m 510kg 2sections |
| Height | 15m |
| Thickenss | 7.2mm |
| Design Load | 510kg |
| Welding Standard | AWS ( American Welding Society ) D 1.1 |
|---|---|
| Tolerance | +/-2% |
| Product Name | High Quality And Competive Price Galvanized Steel Power Pole 12M High Q345 15yuears |
| Material | High Strength Low Alloy Structural Steels S355 Q345 |
| Anchor Bolts | Customization Available |
| Material | Q235 Q345 GR65 SS400 |
|---|---|
| Wind Speed | 35m/s |
| Origin Of Place | Yixing |
| Type | Burial |
| Surface Treament | Hot Dip Galvanization |
| Type | 132kv Power Utility Poles Polygonal Tower Galvanized Steel Electric Pole |
|---|---|
| Suit For | Electriccity Distribution |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
| Design Of Pole | Against Earthquake Of 8 Grade |
| Torelance Of Dimenstion | +- 2% |