| MATERIAL | S355JR |
|---|---|
| APPLICATION | ELECTRICITY DISTRIBUTION |
| THICKNESS | 2.5-10MM |
| SHAPE | POLYGON |
| GALVANIZATION | ASTM A123,average Coationg Not Less Than 85um |
| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Material | 9m 10m 650dan 800dan 1000dan Ivory Coast Traditional Steel Poles |
|---|---|
| Wind Speed | 35m/s |
| Origin Of Place | Yixing |
| Galvanization Standard | ASTM A123 |
| Welding | AWS D1.1 |
| MATERIAL | Q235 Q345 Q460 |
|---|---|
| COLOR | CUSTOMIZED |
| PORT | SHANGHAI ALWAYS |
| LIFETIME | 50 YEARS |
| HEIGHT | 10-80FT |
| Material | Ivory Coast 200dan 650dan 1000dan Traditional Steel Column For Transmission |
|---|---|
| Wind Speed | 35m/s |
| Origin Of Place | Yixing |
| Galvanization Standard | ASTM A123 |
| Welding | AWS D1.1 |
| Product Name | Galvanized Power Pole, Q235 Steel 6m,10m,12m,15m 20m Electric Power Transmission Power Pole |
|---|---|
| Height | 10m |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Rated Current | 3150 A |
|---|---|
| Rated Voltage | 110 KV |
| Size | 15 |
| Material | Q235 Q345 Yield Strength Not Less Than 235/345mpa |
| Surface Treatment | Hot Hip Galvanization |
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
|---|---|
| Standard | ASTM A 123 |
| Power | 10kv~550kv |
| Design Of Pole | Against Earthquake Of 8 Grade |
| Torelance Of Dimenstion | +- 2% |
| Product Name | 10kV Hot Dip Galvanized Electric Power Transmission Line Tubular Steel Pole |
|---|---|
| Certificate | ISO9001 |
| Warranty Time | 15 Years |
| Tolerance | +/-2% |
| Material | Alloy Steel |
| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |