| Style | Galvanized |
|---|---|
| Torlance Of Dimenstion | +-2% |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Torlance Of Dimenstion | +-2% |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Type | Hot Dip Galvanized Q345 32KV Low Voltage Transmission Line Monopole |
|---|---|
| Welding | AWS D1.1 |
| Galvanization Standard | ASTM A123 |
| Color | Any |
| Certificate | ISO 9001 |
| Product Name | High Mast Light Pole |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
| Tolerance | +/-2% |
| Lift Time | 50 Years |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
|---|---|
| Product Name | 4w 1.72m Garden Lights New Design Street Light Poles JY-0008A-4W-S2-31W-PIR Garden |
| Color Variable | Any Color |
| Payment Terms | T/T ,L/C |
| Application | Road,highway,street,square |
| Style | Hot Dip Galvanized |
|---|---|
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
| Power | 10kv~550kv |
| Tolance Of Dimenstion | +-2% |
| Shape | Conoid ,multi-pyramidal,columniform,polygonal Or Conical |
| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Torlance Of Dimenstion | +-2% |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Product Name | Q235 Steel Conical Transmission Steel Tubular Poles With ASTM A123 Galvanization |
|---|---|
| Design | Customer Design |
| Height | 25FT-70FT |
| Voltage | 110kv |
| Treatment | Bitumen |
| Material | Q345, Q235 |
|---|---|
| Style | Galvanization |
| Design Load In Kg | 300~ 1000 Kg Appliced To 50cm From The To Pole |
| Torlance Of Dimenstion | +- 2% |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Torlance Of Dimenstion | +-2% |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Suit For | Electricity Distribution |