| Type | Polygonal Or Conicla High Voltage Electrical Power Pole For Transmission Line |
|---|---|
| Welding | AWS D1.1 |
| Galvanization Standard | ASTM A123 |
| Color | Any |
| Certificate | ISO 9001 |
| Product Name | Steel Electric Power Pole |
|---|---|
| Application | Power Transmission |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization Powder Coating |
| Welding Standard | AWS D 1.1 /BS EN 1011-1,BS EN 1011-2 |
| Galvanization Standard | ASTM A 123 |
| Tolerance | +/-2% |
|---|---|
| Product Name | High Cost Performmance 80W 9M Solar Street Light Poles With Power Energy |
| Color Variable | Any Color |
| Payment Terms | T/T ,L/C |
| Application | Road,highway,street,square |
| Product Name | 110KV 25M |
|---|---|
| Design | Customer Design |
| Height | 7m-30m |
| Voltage | 132kv |
| Treatment | Bitumen |
| Product Name | 110KV 25M |
|---|---|
| Design | Customer Design |
| Height | 7m-30m |
| Voltage | 132kv |
| Treatment | Bitumen |
| Product Name | 11.8M Electric Pole |
|---|---|
| Design | Customer Design |
| Height | 11.8M |
| Voltage | 132kv |
| Treatment | Bitumen |
| Product Name | 11.8M Electric Pole |
|---|---|
| Design | Customer Design |
| Height | 11.8M |
| Voltage | 132kv |
| Treatment | Bitumen |
| Product Name | Mono Pole Tower |
|---|---|
| Application | Communication Distrubution |
| Section | Three Sections |
| Height | 15m To 65m |
| Welding Standard | AWS D 1.1 /BS EN 1011-1,BS EN 1011-2 |
| Product Name | 110KV 25M |
|---|---|
| Design | Customer Design |
| Height | 7m-30m |
| Voltage | 132kv |
| Treatment | Bitumen |
| Product Name | 110KV 25M |
|---|---|
| Design | Customer Design |
| Height | 7m-30m |
| Voltage | 132kv |
| Treatment | Bitumen |