| Product Name | 13.8KV Philippines Galvanized Electrical Power Steel Tubular Pole |
|---|---|
| Design | Customer Design |
| Height | 30FT |
| Voltage | 13.8KV |
| Treatment | Galvanization |
| Type | Gr65 16m High Voltage Steel Power Pole Polygonal / Conical High Voltage Electrical |
|---|---|
| Welding | AWS D1.1 |
| Galvanization Standard | ASTM A123 |
| Color | Any |
| Certificate | ISO 9001 |
| Type | Polygonal Or Conicla High Voltage Steel Power Pole Electrical Power Pole For Transmission Line |
|---|---|
| Welding | AWS D1.1 |
| Galvanization Standard | ASTM A123 |
| Color | Any |
| Certificate | ISO 9001 |
| Product Name | Galvanized Electrical Power Pole |
|---|---|
| Application | Electrical Power Distribution |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Wall Thickness | 1-36mm |
| Waranty Time | 15 Years |
| Product Name | High Voltage Galvanized Conical Electric Power Distribution Transmission Line Towers |
|---|---|
| Application | Electrical Power Distribution |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Wall Thickness | 1-36mm |
| Waranty Time | 15 Years |
| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Torlance Of Dimenstion | +-2% |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Type | Gr65 16m High Voltage Steel Power Pole Polygonal / Conical High Voltage Electrical |
|---|---|
| Welding | AWS D1.1 |
| Galvanization Standard | ASTM A123 |
| Color | Any |
| Certificate | ISO 9001 |
| Product Name | 110KV 25M |
|---|---|
| Design | Customer Design |
| Height | 7m-30m |
| Voltage | 132kv |
| Treatment | Bitumen |
| Product Name | 11M Electric Power Pole |
|---|---|
| Mounted Type | Burial |
| Height | 11M |
| Voltage | 10kv To 400kv |
| Function | Transmission Line |
| Product Name | 14M Electric Power Pole |
|---|---|
| Mounted Type | Burial |
| Height | 11M |
| Voltage | 10kv To 400kv |
| Function | Transmission Line |