| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Tolerance Of Dimension | +- 2% |
|---|---|
| Wind Resistance | 3-500km/h |
| Material | GR50 GR65 S500 S355 |
| Height | 80FT 3sections 1200kg/1680kg/2000kg Philippines NGCP Standard Electric Steel Poles Column |
| Welding | Welding Confirms With International Welding Standard Of CWB |
| Name | 60FT TYPE HS HT NGCP Standard Galvanized Steel Pole With 4-5mm Thickenss |
|---|---|
| Design | 60FT TYPE HS HT NGCP Standard Galvanized Steel Pole With 4-5mm Thickenss |
| Height | 60FT |
| Thickenss | 4-5mm |
| Design Load | 1280kg |
| Name | 12m 500DAN 1000DAN 1600DAN ASTM A123 Galvanized Steel Pole , Commercial Poles |
|---|---|
| Design | 12m 500DAN 1000DAN 1600DAN ASTM A123 Galvanized Steel Pole |
| Height | 12m 500DAN 1000DAN 1600DAN |
| Thickenss | 3mm 4mm 5mm |
| Design Load | 500DAN 1000DAN 1600DAN |
| Name | Togo 9m 200dan Steel Pole With Average Coating 100 Micron For Anti Corrosive Painiitng |
|---|---|
| Design | 9m 200dan |
| Height | 9m |
| Thickenss | 2.75mmmm |
| Design Load | 200dan |
| Material | Q235 Q345 Q420 |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
| Galvanization Standard | ASTM A123 |
| Welding Standard | AWS D.1.1 |
| Yield Stress | 450Mpa Min |
| Type | Galvanization |
|---|---|
| Mounted Type | Burial |
| Welding | AWS D1.1 |
| Product Function | Transmission Line |
| Port | Always Shanghai |
| PRODUCT NAME | 10KV High Tolerance Capacity Steel Poles For Terminal Connections On High Voltage Side Of A Transformer |
|---|---|
| MATERIAL | Q235 Q345 Gr65 SS400 |
| Minimum Yield Strength | 345mpa |
| Minimum Ultimate Tensile Strength | 490mpa |
| Max Ultimate Tensile Strength | 620mpa |