| Name | 45-100FT Philippines NGCP Electric Galvanised Steel Pole 2000kg Design Load |
|---|---|
| Design | One Section |
| Height | 45-100ft |
| Thickenss | 3-20mm |
| Design Load | 2000kg |
| Product Name | Galvanized Electrical Power Pole |
|---|---|
| Application | Electrical Power Distribution |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Wall Thickness | 1-36mm |
| Waranty Time | 15 Years |
| Product Name | 110KV 25M |
|---|---|
| Design | Customer Design |
| Height | 7m-30m |
| Voltage | 132kv |
| Treatment | Bitumen |
| Product Name | Galvanized Electrical Power Pole |
|---|---|
| Application | Electrical Power Distribution |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Wall Thickness | 1-36mm |
| Waranty Time | 15 Years |
| Feature | 20-90ft |
|---|---|
| Application | Electrical Power Transmission |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Thickness | 1-30mm |
| Protective Level | IP65 |
| MATERIAL | Q345 |
|---|---|
| THICKNESS | 2.75MM |
| WELDING | AWS D1.1 |
| STANDARD | NEA |
| WARRENTY | 5 YEARS |
| Type | Metal Octagonal Shape Electrical Steel Power Pole Parts With Bitumen Treatment |
|---|---|
| Color | Any |
| Certificate | ISO 9001 |
| Life Time | 50 Years |
| Warrenty | 15 Years |
| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Torlance Of Dimenstion | +-2% |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Application | HIGHWAY |
|---|---|
| Optical Assembly Of Lighting Fixture | IP65 |
| Lamp Power | 20-400w |
| Cerfication | ISO9001:2015 |
| Warrenty | 15 Years |
| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |