| Style | Polygonal Pole |
|---|---|
| Torlance Of Dimenstion | +-2% |
| Thickness | 4mm |
| Wind Speed | 160km/h |
| Suit For | Electricity Distribution Line |
| Product Name | Steel Utility Pole |
|---|---|
| Application | Tranmission Line |
| Design | Customized |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Style | Polygonal Pole |
|---|---|
| Torlance Of Dimenstion | +-2% |
| Thickness | 4mm |
| Wind Speed | 160km/h |
| Suit For | Electricity Distribution Line |
| Feature | 35FT NEA |
|---|---|
| Application | Electrical Power Transmission |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Thickness | 1-30mm |
| Protective Level | IP65 |
| Material | Q235 Q345 GR50 GR65 |
|---|---|
| Certification | ISO BV |
| Height | 25ft 30ft 35ft |
| Wind Speed | 160KM/h |
| Thickness | 4mm |
| Feature | 1-50m |
|---|---|
| Application | Electrical Power Transmission |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Thickness | 1-30mm |
| Protective Level | IP65 |
| Product Name | Mono Pole Tower |
|---|---|
| Application | Communication Distrubution |
| Section | Three Sections |
| Height | 15m To 65m |
| Welding Standard | AWS D 1.1 /BS EN 1011-1,BS EN 1011-2 |
| Material | 14M 500 Dan Electricity Transmission Steel |
|---|---|
| Mounting Height | 14m |
| Shape | Round Conical; Octagonal Conical; Straight Square; Tubular Stepped; Polygonal |
| Brackets | Single Or Double Brackets As Per Customer Requirement |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Feature | 40FT |
|---|---|
| Application | Electrical Power Transmission |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Thickness | 1-30mm |
| Protective Level | IP65 |