| Material | Yield Strength Not Less Than 235mpa |
|---|---|
| Wind Speed | 35m/s |
| Origin Of Place | Yixing |
| Type | Flange |
| Surface Treament | Hot Dip Galvanization |
| Material | Yield Strength Not Less Than 235mpa/345mpa |
|---|---|
| Warrenty | 15 Years |
| Lifetime | 50 Years |
| Welding | Aws D1.1,penetration Rate 100% |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization,average Coating 85um |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
|---|---|
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Power | 10kv~550kv |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Height | 11M |
|---|---|
| Pole Material | Steel Plate |
| Minimum Yield Strength | 460mpa |
| Usage | Electric Power Transmission Line |
| Connection Type | Burial Or Flange Type |
| Transmisson Line | 69kv |
|---|---|
| Accessories | Climb,earth Rod,insulators |
| Minimum Yield Strength | 345 Mpa |
| Standard | AWS D1.1 Welding |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| Product Name | Steel Utility Pole |
|---|---|
| Application | Tranmission Line |
| Design | Customized |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Product Name | Galvanized Steel Power Pole |
|---|---|
| Application | Power Line |
| Thickness | 1 Mm To 36mm |
| Tolerance Of The Dimension | +-2% |
| Life Time | 50 Years |
| Product Name | Galvanized Steel Power Pole |
|---|---|
| Application | Power Line |
| Thickness | 1 Mm To 36mm |
| Tolerance Of The Dimension | +-2% |
| Life Time | 50 Years |
| Product Name | Galvanized Steel Power Pole |
|---|---|
| Application | Power Line |
| Thickness | 1 Mm To 36mm |
| Tolerance Of The Dimension | +-2% |
| Life Time | 50 Years |
| Height | 8m |
|---|---|
| Thickness | 3 Mm |
| Minimum Yield Strength | Q345 345mpa |
| Load | 5 KN |
| Flange Dimension | According To Customer's Design |