| Thickness | 1mm To 30mm |
|---|---|
| Shape | Conoid, Multi-pyramidal, Columniform, Polygonal Or Conical |
| Power | 10kv~550kv |
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Tolerance | +/-2% |
| Product Name | Galvanized Power Pole |
|---|---|
| Shape | Octagonal Or Round |
| Power Capacity | 10kV To 220kV |
| Joint Of Poles | Slip Joint |
| Warranty Time | 15 Years |
| Height | 7 M |
|---|---|
| Shape | Conical |
| Minimum Yield Strength | 460mpa |
| Usage | Low Voltage Electric Power Transmission |
| Thickness | 2.75mm |
| Height | 7 M |
|---|---|
| Shape | Conical |
| Minimum Yield Strength | 460mpa |
| Usage | Low Voltage Electric Power Transmission |
| Thickness | 2.75mm |
| Product Name | Galvanized Steel Power Pole |
|---|---|
| Application | Power Line |
| Thickness | 1 Mm To 36mm |
| Tolerance Of The Dimension | +-2% |
| Life Time | 50 Years |
| Package | Naked Package |
|---|---|
| Burial Length | 2000mm Under The Ground |
| Minimum Yield Strength | 450 Mpa |
| Voltage | 10kv-220kv |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Tolerance | +/-2% |
| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Tolerance | +/-2% |
| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Tolerance | +/-2% |
| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Tolerance | +/-2% |