| MATERIAL | S355JR |
|---|---|
| APPLICATION | Electricity Distribution |
| THICKNESS | 2.5-10MM |
| SHAPE | POLYGON |
| GALVANIZATION | ASTM A123,average Coationg Not Less Than 85um |
| Height | 20-40m |
|---|---|
| Thickness | 1-30mm |
| Design | Against 8 Grade Of Earthquake |
| Color | White ,silver |
| Welding | AWS D1.1 |
| Tolerance Of Dimension | +- 2% |
|---|---|
| Wind Resistance | 3-500km/h |
| Material | GR50 GR65 S500 S355 |
| Height | 80FT 90FT 138KV |
| Welding | Welding Confirms With International Welding Standard Of CWB |
| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Design Load In Kg | 300~1000kg Applicated To 50cm From The Top |
| Rated Voltage | 10KV~550KV |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization(ASTM A123) |
| Suit For | Electric Power Transmission And Distribution |
| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Design Load In Kg | 300~1000kg Applicated To 50cm From The Top |
| Rated Voltage | 10KV~550KV |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization(ASTM A123) |
| Suit For | Electric Power Transmission And Distribution |
| Material | Yield Strength Not Less Than 345mpa |
|---|---|
| Height | 5m 6m |
| Electroshock Resistant Protective Grade | Grade Ⅰ |
| The Casing Anti-corrosion Performance | Class Ⅱ |
| Working Atmosphere Of Lighting Fixture | -35 °C~+45 °C |
| Material | Yield Strength Not Less Than 345mpa |
|---|---|
| Surface | Galvanization.average Coating Not Less Than 80um |
| Life Time | 50 Years |
| Torelance Of Dimenstion | +- 2% |
| Design Of Pole | Against Earthquake Of 8 Grade |
| MATERIAL | Yield Strength Not Less Than 345mpa |
|---|---|
| APPLICATION | ELECTRICITY DISTRIBUTION |
| THICKNESS | 1-10MM |
| SHAPE | POLYGON |
| GALVANIZATION | ASTM A123,average Coationg Not Less Than 85um |
| MATERIAL | S355JR |
|---|---|
| APPLICATION | ELECTRICITY DISTRIBUTION |
| THICKNESS | 2.5-10MM |
| SHAPE | POLYGON |
| GALVANIZATION | ASTM A123,average Coationg Not Less Than 85um |
| MATERIAL | S355JR |
|---|---|
| APPLICATION | ELECTRICITY DISTRIBUTION |
| THICKNESS | 2.5-10MM |
| SHAPE | POLYGON |
| GALVANIZATION | ASTM A123,average Coationg Not Less Than 85um |