| MATERIAL | S355JR |
|---|---|
| APPLICATION | ELECTRICITY DISTRIBUTION |
| THICKNESS | 2.5-10MM |
| SHAPE | POLYGON |
| GALVANIZATION | ASTM A123,average Coationg Not Less Than 85um |
| MATERIAL | S355JR |
|---|---|
| APPLICATION | ELECTRICITY DISTRIBUTION |
| THICKNESS | 2.5-10MM |
| SHAPE | POLYGON |
| GALVANIZATION | ASTM A123,average Coationg Not Less Than 85um |
| MATERIAL | S355JR |
|---|---|
| APPLICATION | ELECTRICITY DISTRIBUTION |
| THICKNESS | 2.5-10MM |
| SHAPE | POLYGON |
| GALVANIZATION | ASTM A123,average Coationg Not Less Than 85um |
| MATERIAL | S355JR |
|---|---|
| APPLICATION | ELECTRICITY DISTRIBUTION |
| THICKNESS | 2.5-10MM |
| SHAPE | POLYGON |
| GALVANIZATION | ASTM A123,average Coationg Not Less Than 85um |
| MATERIAL | S355JR |
|---|---|
| APPLICATION | ELECTRICITY DISTRIBUTION |
| THICKNESS | 2.5-10MM |
| SHAPE | POLYGON |
| GALVANIZATION | ASTM A123,average Coationg Not Less Than 85um |
| MATERIAL | Q235 Q345 |
|---|---|
| LIFETIME | 50 YEARS |
| WELDING | AWSD1.1 |
| SURFACE TREATMENT | HOT DIP GALVANIZATION |
| SHAPE | Conoid ,Multi-pyramidal, Columniform , Polygonal Or Conical |
| Name | Polygonal 80ft 69kv Electricity Steel Utility Pole With Mast Galvanized Structure |
|---|---|
| Design | 80FT |
| Height | 80FT |
| Thickenss | 4mm 5mm |
| Design Load | The Multidirectional Stress |
| Type | Burial Type |
|---|---|
| Plant Depth | 1.8m Or 2.3m Underground |
| Minimum Yield Strength | 355 Mpa |
| Height | 8m To 27m |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| TYPE | HIGH VOLTAGE |
|---|---|
| VOLTAGE | 220-500KV |
| MATERIAL | GR65 |
| WARRENTLY | 15YEARS |
| LIFETIME | 50 YEARS |
| Name | 27m Flange Type Philippines NGCP Traditional Electric Mono Pole Tower |
|---|---|
| Design | 27m Flange |
| Height | 27m |
| Thickenss | 10mm 12mm 14mm |
| Design Load | The Multidirectional Stress |