| Feature | 20-90ft |
|---|---|
| Application | Electrical Power Transmission |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Thickness | 1-30mm |
| Protective Level | IP65 |
| Product Name | Electric Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Application | Distribution Line |
| Material | SteelQ235,Q345 |
| Minimum Yield Strength | 355 Mpa |
| Max Ultimate Tensile Strength | 620 Mpa |
| Design Load In Kg | 300~1000kg Applicated To 50cm From The Top Pole |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Power | 10kv~550kv |
| Torlance Of Dimenstion | +- 2% |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Feature | 20-90ft |
|---|---|
| Application | Electrical Power Transmission |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Thickness | 1-30mm |
| Protective Level | IP65 |
| Product Name | Galvanized Power Pole |
|---|---|
| Shape | Octagonal Or Round |
| Power Capacity | 10kV To 220kV |
| Joint Of Poles | Slip Joint |
| Warranty Time | 15 Years |
| Type | Galvanization |
|---|---|
| Power | 10kv~550kv |
| Design Of Pole | Against Earthquake Of 8 Grade |
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
|---|---|
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Power | 10kv~550kv |
| Torlance Of Dimenstion | +- 2% |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Type | ICQ 16m 139kv Octagonal Poles Electrical Steel Power Pole For Mining Industry |
|---|---|
| Color | Any |
| Certificate | ISO 9001 |
| Life Time | 50 Years |
| Warrenty | 15 Years |
| Type | 12m Distribution Pole Galvanized Electric Steel Power Pole Cross Arm |
|---|---|
| Color | Silver |
| Certificate | ISO BV |
| Life Time | 50 Years |
| Warrenty | 15 Years |
| Name | 132KV High Voltage 15m~30m Hot Dip Glavanized Transmission Electrical Steel Power Pole |
|---|---|
| Type | 132KV High Voltage 15m~30m Hot Dip Glavanized Transmission Electrical Steel Power Pole |
| Material | ASTM 572 Grade 60 With Yieled Strength No Less Than 460mpa |
| Shape | Octagonal |
| Height | 15~30m |