| Product Name | 11.8m 800 DaN Cameroon Hot Dip Galvanization Steel Power Pole For Electrical Transmission |
|---|---|
| Application | Distribution Line |
| Material | SteelQ235,Q345 |
| Minimum Yield Strength | 355 Mpa |
| Max Ultimate Tensile Strength | 620 Mpa |
| Product Name | Galvanized Steel Power Pole |
|---|---|
| Application | Power Line |
| Thickness | 1 Mm To 36mm |
| Tolerance Of The Dimension | +-2% |
| Life Time | 50 Years |
| Type | Metal Steel Electrical Steel Power Pole Metal Power Poles For 10M 33kv Transmission Line |
|---|---|
| Color | Any |
| Certificate | ISO 9001 |
| Life Time | 50 Years |
| Warrenty | 15 Years |
| Type | ISO 16m 13kv Electrical Steel Power Pole Steel Power Pole For Mining Industry |
|---|---|
| Color | Any |
| Certificate | ISO 9001 |
| Life Time | 50 Years |
| Warrenty | 15 Years |
| Name | 132KV High Voltage 15m~30m Hot Dip Glavanized Transmission Electrical Steel Power Pole |
|---|---|
| Type | 132KV High Voltage 15m~30m Hot Dip Glavanized Transmission Electrical Steel Power Pole |
| Material | ASTM 572 Grade 60 With Yieled Strength No Less Than 460mpa |
| Shape | Octagonal |
| Height | 15~30m |
| Product Name | 11.8m 800 DaN Cameroon Hot Dip Galvanization Steel Power Pole For Electrical Transmission |
|---|---|
| Application | Distribution Line |
| Material | SteelQ235,Q345 |
| Minimum Yield Strength | 355 Mpa |
| Max Ultimate Tensile Strength | 620 Mpa |
| Product Name | Electric Steel Power Pole |
|---|---|
| Application | Distribution Line |
| Material | SteelQ235,Q345 |
| Minimum Yield Strength | 355 Mpa |
| Max Ultimate Tensile Strength | 620 Mpa |
| Product Name | Galvanized Steel Power Pole |
|---|---|
| Power Capacity | 10kV To 220kV |
| Height | 3m-50m |
| Joint Of Poles | Slip Joint, Flanged Connected |
| Warranty Time | 15 Years |
| Product Name | Galvanized Steel Power Pole |
|---|---|
| Shape | 10kVPolygonal Or Conical To 220kV |
| Material | Gr50 Gr65 |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized Following ASTM A 123 |
| Warranty Time | 15 Years |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Shape | Polygonal Round |
| Package | Nude |
| Length Of Per Section | Within 14 Meter Once Forming |
| Thickness | 1 Mm To 36mm |