| MATERIAL | S355JR |
|---|---|
| APPLICATION | ELECTRICITY DISTRIBUTION |
| THICKNESS | 2.5-10MM |
| SHAPE | POLYGON |
| GALVANIZATION | ASTM A123,average Coationg Not Less Than 85um |
| MATERIAL | Q234 Q345 Q460 |
|---|---|
| APPLICATION | POWER TRANSMISSION |
| COLOR | CUSTOMIZED |
| HEIGHT | 25-40ft |
| SURFACE TREATMENT | HOT DIP GALVANIZATION |
| MATERIAL | S355JR |
|---|---|
| APPLICATION | ELECTRICITY DISTRIBUTION |
| THICKNESS | 2.5-10MM |
| SHAPE | POLYGON |
| GALVANIZATION | ASTM A123,average Coationg Not Less Than 85um |
| Height | From 20m To 50m |
|---|---|
| Power | 400w-5000w |
| Shape | Conoid,multi-pyramidal,columniform,poly |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Product Name | 30m Football Stadium High Mast Light Pole With Lifting System |
|---|---|
| Surface Treatment | Galvanization |
| Shape | Conoid,multi-pyramidal,columniform,poly |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Product Name | 40m Polygonal High Mast Pole Sports Center Lighting With Winch |
|---|---|
| Style | Hot Dip Galvanization |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Height | From 20m To 50m |
| Shape | Conoid,multi-pyramidal,columniform,poly |
| Product Name | 35m Polygonal High Mast Pole Sports Center Lighting With Lifting System |
|---|---|
| Style | Hot Dip Galvanized |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Shape | Conoid,multi-pyramidal,columniform,poly |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Product Name | 20m Polygonal High Mast Pole Sports Center Lighting With Lifting System |
|---|---|
| Surface Treatment | Galvanization |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Wind Speed | 160km/h |
| Shape | Conoid,multi-pyramidal,columniform,poly |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
|---|---|
| Torlance Of Dimenstion | +-2% |
| Shape | Conoid,multi-pyramidal,columniform,poly |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Light Extension | Up To 30000㎡ |
| Product Name | High Mast Light |
|---|---|
| Application | Telecommunication |
| Wind Speed | 160km/h |
| Galvanization Thickness | Average Not Less Than 86μm |
| Thickness | 6mm,8mm,10mm |