| Height | From 20m To 50m |
|---|---|
| Power | 400w-5000w |
| Shape | Conoid,multi-pyramidal,columniform,poly |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Item Name | 20M Height HPS High Mast Light Pole |
|---|---|
| Material | Steel,Q235,Q345,Gr65 |
| Height | 20m To 50m |
| Type | Ladder Or Lifting System |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Item Name | 20M Height HPS High Mast Light Pole |
|---|---|
| Material | Steel,Q235,Q345,Gr65 |
| Height | 20m To 50m |
| Type | Ladder Or Lifting System |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Item Name | 30M High Mast Pole |
|---|---|
| Pole Shape | Multisided |
| Light Quantity | 24 Lights |
| Light Arrangement | Square |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Item Name | 30M LED High Mast Light Flood Light Pole With 1000W HPS Lamp |
|---|---|
| Material | Steel,Q235,Q345,Gr65 |
| Height | 20m To 50m |
| Type | Ladder Or Lifting System |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Item Name | 20M High Mast Pole |
|---|---|
| Section | Three Sections |
| Section Thickness | 4mm,6mm,8mm Or Custom Design |
| Light Arrangement | Round |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Item Name | 35M HDG 400W HPS High Mast Pole Tower Octagonal Shape With Metal Hallide Lighting |
|---|---|
| Material | Steel,Q235,Q345,Gr65 |
| Height | 20m To 50m |
| Type | Ladder Or Lifting System |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Item Name | 30M High Mast Pole |
|---|---|
| Winch Weight | 300kg |
| Light Quantity | 12 Lights |
| Usage | Stadium Lighting |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Item Name | 25M High Mast Pole |
|---|---|
| Pole Shape | Multisided |
| Light Quantity | 6 Lights |
| Light Arrangement | Round |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Product Name | High Mast Light Pole |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
| Tolerance | +/-2% |
| Lift Time | 50 Years |
| Welding Standard | AWS D1.1 |