| Product Name | High Mast Light |
|---|---|
| Application | Stidum Lighting |
| Wind Speed | 30m/s |
| Galvanization Thickness | Average Not Less Than 86μm |
| Thickness | 6mm,8mm |
| Product Name | High Mast Light |
|---|---|
| Application | Telecommunication |
| Wind Speed | 160km/h |
| Galvanization Thickness | Average Not Less Than 86μm |
| Thickness | 6mm,8mm,10mm |
| Product Name | High Mast Light |
|---|---|
| Application | Telecommunication |
| Wind Speed | 160km/h |
| Galvanization Thickness | Average Not Less Than 86μm |
| Thickness | 6mm,8mm,10mm |
| Product Name | High Mast Light |
|---|---|
| Application | Telecommunication |
| Wind Speed | 160km/h |
| Galvanization Thickness | Average Not Less Than 86μm |
| Thickness | 6mm,8mm,10mm |
| Product Name | High Mast Light |
|---|---|
| Application | Telecommunication |
| Wind Speed | 160km/h |
| Galvanization Thickness | Average Not Less Than 86μm |
| Thickness | 6mm,8mm,10mm |
| Material | Q235 Q345 Q460 |
|---|---|
| Warrenty | 15 Years |
| Lifetime | 50 Years |
| Welding | Aws D1.1 |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Material | Q235 Q345 Q460 |
|---|---|
| Warrenty | 15 Years |
| Lifetime | 50 Years |
| Welding | Aws D1.1 |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Product Name | High Mast Pole |
|---|---|
| Application | Park Lighting |
| Standard | ISO |
| Gavanization Standard | ASTMA 123 |
| Wind Speed | 30m/s |
| Tolerance | +/-2% |
|---|---|
| Product Name | 6m 10m Polygonal Single Cross Arm Steel Galvanized Street Light Poles For Street |
| Pole Finished | Galvanized High Mast Pole |
| Payment Terms | T/T ,L/C |
| Supply Ability | 2000pcs Per Week |
| Wind-proof | 136km/h |
|---|---|
| Product Name | Double Arm 60W LED Commercial Outdoor Light Poles Wind - Proof 136km/h |
| Pole Finished | Galvanized High Mast Pole |
| Payment Terms | T/T ,L/C |
| Supply Ability | 2000pcs Per Week |