| Tolerance | +/-2% |
|---|---|
| Product Name | 9m Height Solar Power Systerm Street Light Poles With Single Arm |
| Pole Finished | Galvanized High Mast Pole |
| Payment Terms | T/T ,L/C |
| Supply Ability | 2000pcs Per Week |
| Tolerance | +/-2% |
|---|---|
| Product Name | Solar Power System Street Light Poles With Single Arm 9m Height |
| Pole Finished | Galvanized High Mast Pole |
| Payment Terms | T/T ,L/C |
| Supply Ability | 2000pcs Per Week |
| Tolerance | +/-2% |
|---|---|
| Product Name | 12m Q235 Steel Galvanized Hot Dip Galvanized Street Light Poles With Cross Arm |
| Pole Finished | Galvanized High Mast Pole |
| Payment Terms | T/T ,L/C |
| Supply Ability | 2000pcs Per Week |
| Tolerance | +/-2% |
|---|---|
| Product Name | 12m Q235 Hot Dip Galvanized Street Light Poles With Cross Arm 1.8 Safety Factor |
| Pole Finished | Galvanized High Mast Pole |
| Payment Terms | T/T ,L/C |
| Supply Ability | 2000pcs Per Week |
| Tolerance | +/-2% |
|---|---|
| Product Name | 12m Q235 Steel Galvanized Hot Dip Galvanized Street Light Poles With Cross Arm |
| Pole Finished | Galvanized High Mast Pole |
| Payment Terms | T/T ,L/C |
| Supply Ability | 2000pcs Per Week |
| Tolerance | +/-2% |
|---|---|
| Product Name | 12m Q235 Steel Galvanized Hot Dip Galvanized Street Light Poles With Cross Arm |
| Pole Finished | Galvanized High Mast Pole |
| Payment Terms | T/T ,L/C |
| Supply Ability | 2000pcs Per Week |
| Product Name | High Mast Pole |
|---|---|
| Application | Airport Lighting |
| Galvanization Standard | ASTM A 123 |
| Material | Q235 |
| Lift Time | 50 Years |
| Tolerance | +/-2% |
|---|---|
| Product Name | 5-30m Steel Pole Golden Colar Street Light Poles With Painting |
| Pole Finished | Galvanized Pole |
| Payment Terms | T/T ,L/C |
| Supply Ability | 2000pcs Per Week |
| Product Name | Galvanized Tapered 30m Q345 High Mast Pole With Lifting System |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Height | From 20m To 50m |
| Light Extension | Up To 30000 ㎡ |
| Material | Yield Strength Not Less Than 235mpa/345mpa |
|---|---|
| Warrenty | 15 Years |
| Lifetime | 50 Years |
| Welding | Aws D1.1,penetration Rate 100% |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization,average Coating 85um |