| Tolerance Of Dimension | +- 2% |
|---|---|
| Wind Resistance | 3-500km/h |
| Material | GR50 GR65 S500 S355 |
| Height | 4-8 Meters Street Light Pole |
| Welding | Welding Confirms With International Welding Standard Of CWB |
| Input Voltage(V) | 380 |
|---|---|
| IP Rating | IP65 |
| Type | 30m Q235 HDG Galvanized High Mast Pole With 400w HPS Lights |
| Delivery | 20-30 Days |
| Supply Ability | 2000pcs Per Week |
| Product Name | Street Light Poles |
|---|---|
| Length Of Per Section | Within 14m Once Forming Without Slip Joint |
| Material | Q345 |
| Shape | Conoid ,Multi-pyramidal , Columniform,polygonal Or Conical |
| Dimenstion Torlance | +- 2% |
| Product Name | Street Light Poles |
|---|---|
| Length Of Per Section | Within 14m Once Forming Without Slip Joint |
| Material | Q345 |
| Shape | Conoid ,Multi-pyramidal , Columniform,polygonal Or Conical |
| Dimenstion Torlance | +- 2% |
| Product Name | Street Light Poles |
|---|---|
| Length Of Per Section | Within 14m Once Forming Without Slip Joint |
| Material | Q345 |
| Shape | Conoid ,Multi-pyramidal , Columniform,polygonal Or Conical |
| Dimenstion Torlance | +- 2% |
| Tolerance Of Dimension | +- 2% |
|---|---|
| Wind Resistance | 3-500km/h |
| Material | GR50 GR65 S500 S355 |
| Height | 8m 9m Hot Dip Galvanized Steel Pole For Street Lighting Poles For Africa |
| Welding | Welding Confirms With International Welding Standard Of CWB |
| Optical Assembly Of Lighting Fixture | IP 65 |
|---|---|
| Suit For | Airport, Seaport, Plaza, Stadium, Square, Highway, Street Way Etc |
| Lamp Power | 20w-400w |
| Torlance Of The Dimenstion | +-2% |
| Wind Speed | 160km/h |
| Height | 8m |
|---|---|
| Light Quantity | Two To Four Lights |
| Light Shape | Square Type |
| Surface Treatment | Galvanization And Powder Coating |
| Pole Shape | Round,octagonal |
| MATERIAL | S355JR |
|---|---|
| APPLICATION | ELECTRICITY DISTRIBUTION |
| THICKNESS | 2.5-10MM |
| SHAPE | POLYGON |
| GALVANIZATION | ASTM A123,average Coationg Not Less Than 85um |
| Material | Q355 GR50 GR65 |
|---|---|
| Design | Against 8 Grade Of Earthquake |
| Height | 20-120ft |
| Thickenss | 1-30mm |
| Wind Speed | 160km/h |