| Material | Q345 |
|---|---|
| Height | 8m |
| Electroshock Resistant Protective Grade | Grade Ⅰ |
| The Casing Anti-corrosion Performance | Class Ⅱ |
| Working Atmosphere Of Lighting Fixture | -35 °C~+45 °C |
| Height | From 6m To 15m |
|---|---|
| Lamp Power | 20w-400w |
| Torlance Of The Dimenstion | +-2% |
| Optical Assembly Of Lighting Fixture | IP 65 |
| Wind Speed | 160km/h |
| Height | From 6m To 15m |
|---|---|
| Suit For | Airport, Seaport, Plaza, Stadium, Square, Highway, Street Way Etc |
| Torlance Of The Dimenstion | +-2% |
| Optical Assembly Of Lighting Fixture | IP 65 |
| Wind Speed | 160km/h |
| Style | Galvanization |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
| Design Of Pole | Against Earthquake Of 8 Grade |
| Torlance Of The Dimenstion | +-2% |
| Wind Speed | 160km/h |
| Style | Galvanization |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
| Design Of Pole | Against Earthquake Of 8 Grade |
| Torlance Of The Dimenstion | +-2% |
| Wind Speed | 160km/h |
| Style | Galvanization |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
| Design Of Pole | Against Earthquake Of 8 Grade |
| Torlance Of The Dimenstion | +-2% |
| Wind Speed | 160km/h |
| Material | Yield Strength Not Less Than 235mpa/345mpa |
|---|---|
| Warrenty | 15 Years |
| Lifetime | 50 Years |
| Welding | Aws D1.1,penetration Rate 100% |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization,average Coating 85um |
| Base Plate | Customization Available |
|---|---|
| Product Name | Galvanized Decorative Solar Galvanized Steel Street Light Poles With Cross Arm |
| Color Variable | Any Color |
| Anchor Bolts | Customization Available |
| Application | Road,highway,street |
| MATERIAL | 235 |
|---|---|
| APPLICATION | Electricity Distribution |
| THICKNESS | 2.5-10MM |
| SHAPE | POLYGON |
| GALVANIZATION | ASTM A123,average Coationg Not Less Than 85um |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Power Supply | Solar/AC |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Material | Q235 Q345 |
| Anchor Bolts | M12 |