| Tolerance | +/-2% |
|---|---|
| Product Name | 12m Q235 Steel Galvanized Hot Dip Galvanized Street Light Poles With Cross Arm |
| Pole Finished | Galvanized High Mast Pole |
| Payment Terms | T/T ,L/C |
| Supply Ability | 2000pcs Per Week |
| Material | Q235 Q345 Q460 |
|---|---|
| Warrenty | 15 Years |
| Lifetime | 50 Years |
| Welding | Aws D1.1 |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Type | 12m - 940dan Power Transmission Galvanized Steel Pole , Outdoor Electrical Utility Poles |
|---|---|
| Shape | Round,Conical |
| Payment Terms | T/T,L/C |
| Thickness | 2.5mm-16mm |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Height | From 6m To 15m |
|---|---|
| Suit For | Airport, Seaport, Plaza, Stadium, Square, Highway, Street Way Etc |
| Torlance Of The Dimenstion | +-2% |
| Optical Assembly Of Lighting Fixture | IP 65 |
| Wind Speed | 160km/h |
| Height | From 6m To 15m |
|---|---|
| Suit For | Airport, Seaport, Plaza, Stadium, Square, Highway, Street Way Etc |
| Torlance Of The Dimenstion | +-2% |
| Optical Assembly Of Lighting Fixture | IP 65 |
| Wind Speed | 160km/h |
| Material | Q345, Q235 |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
| Height | From 6m To 15m |
| Optical Assembly Of Lighting Fixture | IP65 |
| Wind Speed | 160km/h |
| Tolerance | +/-2% |
|---|---|
| Product Name | High Cost Performmance 80W 9M Solar Street Light Poles With Power Energy |
| Color Variable | Any Color |
| Payment Terms | T/T ,L/C |
| Application | Road,highway,street,square |
| Product Name | Street Light Poles |
|---|---|
| Length Of Per Section | Within 14m Once Forming Without Slip Joint |
| Material | Q345 |
| Shape | Conoid ,Multi-pyramidal , Columniform,polygonal Or Conical |
| Dimenstion Torlance | +- 2% |
| Style | Galvanization |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
| Height | From 6m To 15m |
| Design Of Pole | Against Earthquake Of 8 Grade |
| Wind Speed | 160km/h |