| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Power Supply | Solar/AC |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Material | Q345 |
| Anchor Bolts | Customization Available |
| MATRERIAL | Q235,Q345,GR65 |
|---|---|
| LENGTH | 6M-15M |
| POWER | 10 KV ~550 KV |
| APPLICATION | LIGHTNING |
| Working Atmosphere Of Lighting Fixture | -35 °C~+45 °C |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Power Supply | Solar/AC |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Material | Q345 |
| Anchor Bolts | Customization Available |
| Height | From 6m To 12m |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Optical Assembly Of Lighting Fixture | IP 65 |
| Torelance Of Dimenstion | +- 2% |
| Material | Yield Strength Not Less Than 235mpa |
|---|---|
| Type | Flange Type |
| Height | 6m 7m 8m |
| Thickness | 4mm 3mm 2.75mm |
| Tolerance Of Dimension | +- 2% |
| Product Name | 6M Polygonal Poles Traffic Light Signals With Traffic System |
|---|---|
| Style | As Per Customer Request |
| Certificate | ISO 9001 |
| Warranty | 25 Years |
| Baseplate | 600*600*20mm |
| Material | Yield Strength Not Less Than 345mpa |
|---|---|
| Height | 5m 6m |
| Electroshock Resistant Protective Grade | Grade Ⅰ |
| The Casing Anti-corrosion Performance | Class Ⅱ |
| Working Atmosphere Of Lighting Fixture | -35 °C~+45 °C |
| Material | Q235 Q345 |
|---|---|
| Height | 5m 6m |
| Electroshock Resistant Protective Grade | Grade Ⅰ |
| The Casing Anti-corrosion Performance | Class Ⅱ |
| Working Atmosphere Of Lighting Fixture | -35 °C~+45 °C |
| Name | 9.4m 11.6m 13.8m 693.23daN Electric Steel Pole Factory Price |
|---|---|
| Design | 9.4m 11.6m 13.8m 693.23daN |
| Height | 9.4m 11.6m 13.8m |
| Thickenss | 3mm |
| Design Load | 693dan |
| Height | From 6m To 12m |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Optical Assembly Of Lighting Fixture | IP 65 |
| Torelance Of Dimenstion | +- 2% |